> struktura

Światowy Dzień Bez Tytoniu 2016


Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu, tegorocznym obchodom towarzyszy hasło "Jednolite opakowania wyrobów tytoniowych - fakty i wyzwania". Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dąży do przygotowania państw członkowskich na wprowadzenia nowych, wystandaryzowanych, jednolitych opakowań wyrobów tytoniowych. Zakłada się, że jednolite opakowania zmniejszą popyt na wyroby tytoniowe - poprzez obniżenie atrakcyjności papierosów i ograniczenie stosowania opakowań jako formy reklamy i promocji. Nie będą mogły one zawierać logotypów firmowych, obrazków ani informacji reklamujących wyrób tytoniowy. Uważa się, że jednolite opakowania przyczynią się do zwiększenia skuteczność profilaktyki oraz zwracania uwagi na zawarte na nich ostrzeżenia zdrowotne.

W ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kwidzynie w dniu 31 maja 2016 roku zorganizował po raz 11- ty happening antytytoniowy. Podobnie jak w roku ubiegłym największą atrakcję stanowiły występy przedszkolaków, uczestników programu „Czyste Powietrze Wokół Nas” z Niepublicznego Przedszkola "Jedynaczka". Dzieci pod kierunkiem Pani Joanny Olejnik przygotowały wiersze o tematyce antytytoniowej oraz pięknie zaśpiewały piosenki o Dinusiu, który nie lubi dymu papierosowego. Podczas przemarszu dzieci rozdawały marchewki zamiast papierosa

W bieżącym roku jak zwykle mogliśmy liczyć na udział uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, Zespołu Szkół Gimnazjalnych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Ponadto w tym roku dołączyli do nas uczniowie z Gimnazjum Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 3. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w happeningu.


> zakres działania

> kierownictwo

> kontakt

> aktualności

- ostrzeżenia publiczne

> komunikaty

- o jakości wody

- o stanie kąpielisk

> promocja zdrowia

> STOP dopalaczom

> oddział laboratoryjny

> pliki do pobrania

> przetargi 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright © 2009 PSSE Kwidzyn